Skip to main content

 

Kõik pilatese seadmed, nii trapetslaud ehk "Cadillac", tool või reformer on erineva spetsiifikaga ja ainulaadsed. Ent reformer on kõige universaalsem, mitmekülgsem ja kasutajasõbralikum seade.

Paljusid harjutusi, nagu näiteks jõu- ja venitusharjutusi ei ole võimalik sooritada sama efektiivsusega ükskõik missugusel teisel treeninguseadmel.

Vaatamata mõneti vananenud nimetusele näeb reformer välja hämmastavalt elegantne. On olemas palju reformeri mudeleid, kuid siseehitus on püsinud sellisena, nagu selle mõtles välja Pilates.

Reformer koosneb risttahuka kujulisest puit- või metallraamist laiusega 65 cm ja pikkusega pisut üle kahe meetri. Mõned mudelid on vaid veidi põrandast kõrgemal, teised aga on jalgadega ning seisavad põrandast veelgi kõrgemal. Liikuval istmel on kolme asendisse reguleeritav peaalus (instruktor aitab panna selle paika sõltuvalt teie rühist), samuti blokid õlgadele ja käepidemed. Ühele treeninguseadme raami poolele on paigaldatud rõhtpuu jalgade jaoks, rihm ja hammasrataste süsteem, mis võimaldab kasutajal reguleerida vahemaad õlablokkide ja rõhtpuu vahel selleks, et teha erineva raskusega harjutusi ja olla sobiv erinevat tüüpi kehaehituse jaoks. Ühelt poolt kinnitatakse istmele viis erivärvilist vedrut ja need tekitavad osa koormusest, teise osa koormusest istmele moodustab treenija kehakaal. Vahetades vedrude kombinatsiooni, vastupanu, kas suureneb või väheneb.

 

„Üks tund reformeril – parim viis treeninguks Pilatese süsteemi järgi“ – arvab Michael King, Londoni Pilatese Instituudi asutaja.

Meie kasutame Ameerika firma Balanced Body poolt valmistatud metallramiga Allegro Reformer seadmeid.